PROJEKTI
NAZIV PROJEKTA | VKLJUČENI RAZREDI | VODJA in vključeni učitelji |
Mednarodni projekt Zdrava šola | od 1. do 9. r |
Mateja Petek – vodja Blaž Mlinšek, Suzana K. Lebič, Marinka Vožič, Tatjana Čevnik, Marko Sonjak, razredniki |
Pasavček |
1. 2.– 4. r. |
Kristina Prikeržnik Vrhovnik – koordinatorica, razredničarke |
Policist Leon svetuje | 5. r | B. Donko – PP Dravograd, Zdenka Krajnik, Larisa Preglau |
Zlati sonček | 2. in 3. r. | Mateja Grilc, Jasmina Rotovnik |
Zlati sonček s plavalnim tečajem v 1. razredu (učiteljice RP, Plavalni klub Fužinar Ravne) | 1. r. | Renata Sešel, Andreja Krotmajer, Tjaša Gašper |
Mednarodni projekt Naša mala knjižnica | 1.– 4. r, 5. b |
Andreja Krotmajer – vodja Marinka Vožič, Jasmina Rotovnik, Mateja Grilc, Tatjana Čevnik, Kristina Prikeržnik Vrhovnik, Jelka Grilc, Larisa Preglau |
Otroški parlament – Duševno zdravje otrok in mladih | vsi razredi | Vesna Turičnik |
Spodbujajmo nekajenje | 4. r., 5. r. | Tatjana Čevnik, Zdenka Krajnik, Kristina Prikeržnik Vrhovnik, Larisa Preglau |
Program vzgoje za nekajenje | 6.–9. r. | Mojca Dajčman, razredniki |
Projekt »Rastem s knjigo« | 7. r. | Lilijana Ladra |
»Knjižne mišice« – Bralci spoznavajo koroške knjižnice | Zlati bralci | Lilijana Ladra |
Bodi kul, beri ful | 7.–9. r. | Lilijana Ladra |
»Bralna pismenost« (bralni nahrbtnik) |
1.–5. r. | Lilijana Ladra, učiteljice RP |
Varno s soncem | 1.–9. r. | Blaž Mlinšek, razredničarke |
Literarni natečaji | Lilijana Ladra, učiteljice RP | |
Likovni natečaji | Katja Krejan, učiteljice RP | |
Plavalni tečaj | 3. r. | Jasmina Rotovnik, Plavalni klub Fužinar Ravne |
Tradicionalni slovenski zajtrk | 1.–9. r. | Blaž Mlinšek, razredniki |
Šolska shema | 1.–9. r. | Blaž Mlinšek, Karmen Hribernik |
Turizmu pomaga lastna glava – TPLG | 7.–9. r | Vesna Turičnik, Marko Sonjak, Lara Skledar |
Projekt Krokus | 9. r. | Petra Matičko, Janja Rotovnik |
Evropski dan jezikov | 1.–9. r. | Janja Hanjže Brecl, Mateja Petek, Urška Prevalnik |
Lions Quest – mednarodni šolski preventivni program socialnega in čustvenega učenja | 7. in 8. r. | Vesna Turičnik – vodja, Suzana Kranjec Lebič in Janja Hanjže Brecl |
Dvig digitalne kompetentnosti – šolski | 1.–9. r. | Petra Matičko – vodja, Urška Prevalnik, Kristina Prikeržnik Vrhovnik, Renata Sešel, Marko Havle, Lara Skledar |
Formativno spremljanje – šolski | 1.–9. r. | Lara Skledar – vodja, Urška Prevalnik, Renata Sešel, Mateja Petek, Mateja Grilc, Jasmina Rotovnik, Kristina Prikeržnik Vrhovnik, Jernej Bobek, Petra Matičko |
Razvojna naloga varno in spodbudno učno okolje – državni | 1.–9. r. | Urška Prevalnik – vodja, Janja Rotovnik, Marko Sonjak, Jasmina Rotovnik, Kristina Prikeržnik Vrhovnik, Marko Havle |
SND 2 (Slovenščina na dlani 2)
|
8.
|
L. Ladra |
MRK – mladi raziskovalci Koroške | 8. in 9. r. | Blaž Mlinšek |
Mednarodni projekt Evropski šolski športni dan 2023 | 1.–9. r. | Marko Sonjak in učitelji |
DRUGE DEJAVNOSTI
Dejavnosti, kot so spominske ure, prireditve, proslave, okrogle mize, predavanja, plesi, sejmi in druge družabna srečanja potekajo v sodelovanju z društvi v kraju in občini in jih šola najpogosteje organizira ob raznih praznikih in drugih spominskih dnevih:
- Šolska skupnost učencev (Vesna Turičnik)
- Šolski parlament (Vesna Turičnik)
- Rdeči križ (Marinka Vožič)
- Akcija zbiranje izrabljenih kartuš, baterij … (Blaž Mlinšek)
- Spletne strani šole (Lilijana Ladra, Renata Sešel, Lara Skledar)
- Prometna varnost, Zavod Varna pot (Marinka Vožič)
- Planinski pohodi (Planinsko društvo Dravograd – Zdenka Krajnik, Mateja Petek)
- Kulturne prireditve v kraju in občini (Tatjana Čevnik, Silveli Grosek, Lilijana Ladra, Jernej Bobek, Kristina Prikeržnik Vrhovnik, Jasmina Rotovnik, Renata Sešel)
- Zgodovinski spominski dnevi (Petra Matičko)
- Kulturni spominski dnevi (Lilijana Ladra)
- Teden otroka (Vesna Turičnik, Suzana Kranjec Lebič)
- Teden požarne varnost (Mateja Grilc, Jernej Bobek)
- Veseli december (Vesna Turičnik, Suzana Kranjec Lebič, razredniki)
- Sodelovanje z Domom starostnikov sv. Eme (Kristina Prikeržnik Vrhovnik, Mateja Petek, Renata Sešel)
- Božično-novoletni bazar – december 2023 (Vesna Turičnik, Janja Rotovnik, vsi učitelji)
- Prireditev ob dnevu žena in materinskem dnevu od 1. do 5. razreda – 21. 3. 2024 (vodji Kristina Prikeržnik Vrhovnik, Jasmina Rotovnik in učiteljice RP)
- Dan šole – 14. 5. 2024 – Lepa beseda, lepe odnose najde (Jernej Bobek, Marinka Vožič, Mateja Petek, Renata Sešel, Silveli Grosek, ostali učitelji)
- Šolsko glasilo (Katja Krejan, Lilijana Ladra, Larisa Preglau)
- Valeta – 13. 6. 2024 (Marko Sonjak, Silveli Grosek, Katja Krejan, Janja Rotovnik, učiteljice RP)
- Sodelovanje z društvom UPornik (Marinka Vožič, vsi učitelji)
- Humanitarni akciji »Pokloni zvezek« (Suzana Kranjec Lebič)
- Šolski vrt – sodelovanje s Koroškim društvom Ajda (Blaž Mlinšek)
- Simbioza giba (Marko Sonjak, Marinka Vožič, Lara Skledar, Vesna Turičnik)
- Simbioza skupnost (Lara Skledar – glavni koordinator, Vesna Turičnik)
- Mesec varne rabe interneta (Lara Skledar, vsi učitelji)
- Delavnice in tabor za nadarjene učence (Suzana Kranjec Lebič)
- Drevo spominov – posaditev drevesa prvošolčkov z Matjažem Feraričem (Renata Sešel, Tjaša Gašper, Andreja Krotmajer)
- Bralna noč (Lilijana Ladra, Andreja Krotmajer, razredniki)
- Skupno poučevanje učitelja športa in učiteljice razrednega pouka pri rednih urah športne vzgoje in 1 dodatna uro športa tedensko v 3. razredu (raznolike vsebine) – financiranje MVI (Marko Sonjak)
- Preventivna aktivnost »Začetek šole« (Marinka Vožič, razredniki)
- Tedni vseživljenjskega učenja – Ljudska univerza Ravne na Koroškem (Kristina Prikeržnik Vrhovnik, vsi učitelji)
- Obeležitev spominskih dni: mednarodni dan prijaznosti, spomin na žrtve prometnih nesreč, mednarodni teden pisanja z roko … (Marinka Vožič)
- Zelemenjava – menjava sadik v sodelovanju z OŠ NT Dravograd (Blaž Mlinšek)
- Sodelovanje z Geoparkom Karavanke (Janja Hanjže Brecl)
- Sodelovanje z lokalnimi društvi in ustanovami: NIJZ Ravne na Koroškem, ZGS Slovenj Gradec, Sadjarsko društvo Dravograd, Čebelarsko društvo Dravograd in Društvo gojiteljev malih živali Koroška (Blaž Mlinšek, Mateja Petek)
PROSLAVE
* Dan samostojnosti in enotnosti: 26. 12. 2023 (obvezna proslava: 23. 12. 2023) ̶ Petra Matičko
-
- Prešernov dan, slovenski kulturni praznik: 8. 2. 2024 (obvezna proslava: 7. 2. 2024) ̶ sodelovanje z GŠ Slovenj Gradec – Lilijana Ladra
- Dan državnosti: 25. 6. 2024 (obvezna proslava: 23. 6. 2024) – Jernej Bobek