V torek, 13. aprila 2021, je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje.

Za učence od 4. do 9. razreda bi moralo biti tekmovanje že v novembru, a se je zaradi omejitev v povezavi s COVID-19 prestavilo na datum, ko je bilo načrtovano tekmovanje za učence od 1. do 3. razreda z imenom »Mehurčki«.

Na naši šoli se je tekmovanja iz znanja slovenščine »Mehurčki« udeležilo 21 učencev iz 2. a, 2. b in 3. razreda. Vsi tekmovalci so prejeli priznanje.

Od 4. do 9. razreda se je tekmovanja za Cankarjevo priznanje udeležilo 30 tekmovalcev. Bronasto Cankarjevo priznanje je prejelo 14 tekmovalcev, in sicer:

• 4. razred: 6 tekmovalcev,
  • 5. razred: 2 tekmovalca,
  • 6. razred: 3 tekmovalci,
  • 7. razred: 1 tekmovalka,
  • 8. razred: 1 tekmovalka,
  • 9. razred: 1 tekmovalec.

Državnega tekmovanja iz znanja slovenščine za srebrno in zlato Cankarjevo priznanje, ki bo potekalo v soboto, 22. maja 2021, se bosta udeležila Zoja Sedeljšak iz 8. razreda in Nace Hranjec iz 9. razreda.

Vsem prejemnikom priznanj čestitamo, Zoji in Nacetu pa želimo čim več ustvarjalnega navdiha na državnem tekmovanju. Držimo pesti! 🙂

Lilijana Ladra