I. ČAKANJE NA POSTAJALIŠČIH

1. Skupaj s starši izberite najvarnejšo pot na postajališče
  2. Na postajališče pridite vsaj 5 minut pred prihodom vozila.
  3. Ko pripelje vozilo, učenci brez prerivanja počakate, da voznik ustavi, odpre vrata in dovoli vstop.
  4. Pred vstopanjem na vozilo se postavite v kolono, saj boste s tem omogočili varnejši vstop nanj.
  5. Paziti morate, da vam vrata vozila ne bi priprla ohlapnih oblačil, naramnic šolskih torb ipd.
  6. Na vozilu morate učenci sedeti na svojem sedežu in se pripeti z varnostnim pasom.
  7. Na postajališčih, kjer ni pločnika, morate učenci po izstopanju počakati, da vozilo odpelje in šele nato nadaljujete svojo pot.
  1. Če vozilo stoji na postajališču in učenci želite prečkati cesto na mestu, kjer ni pločnika, morate cesto vedno prečkati pred vozilom. Ustaviti se morate pred robom vozila in se s pogledom levo-desno-levo prepričati, da je prečkanje varno.
  1. Učenci vozači od 5. do 9. razreda čakate do odhoda vozila v varstvu vozačev.

II. OBNAŠANJE NA VOZILU

Z neprimernim obnašanjem na vozilu lahko učenci ogrožate varnost sebe in ostalih, zato je

obvezno, da upoštevate naslednja pravila obnašanja:

1. Upoštevamo voznikova navodila.
  2. Med vožnjo smo pripeti z varnostnim pasom.
  3. Med vožnjo ne motimo voznika.
  4. Na sedežu smo vedno obrnjeni v smeri vožnje.
  5. Skozi odprto okno se ne sklanjamo, ne iztegujemo rok in ne mečemo smeti.
  6. Na vozilu ne kričimo in se ne sprehajamo.
  7. Na vozilu se ne prerivamo.
  8. Do ostalih učencev, voznika in starejših oseb se obnašamo spoštljivo.
  9. Med vožnjo ne uživamo hrane in pijače.
  10. Učenci ali starši so dolžni obvestiti šolo o neprimernem obnašanju posameznih učencev,

ki ogrožajo varnost na vozilu.

Učencem, ki ne bodo upoštevali Pravil za učence, ki se vozijo s šolskim avtobusom in kombiniranim vozilom, lahko šola, v dogovoru s starši, za določen čas prepove vožnjo zaradi

varnosti ostalih učencev.

Ravnateljica: