23. septembra v Sloveniji obeležujemo dan športa. Zato je bil tudi letošnji ponedeljek na naši šoli športno obarvan. Učenci od 2. do 8. razreda so se podali na jesenski pohod. Tisti malo starejši, pa so se po izbiri zapeljali na izlet s kolesom po naši kolesarski stezi – Štrekni.

Vreme je bilo kot naročeno za športni dan. Učenci 3. in 4. razreda so se podali proti smučišču Bukovnik, medtem ko so učenci od 5. do 8. razreda raziskovali sosednji hrib s končnim ciljem na Kronski gori. Kolesarji so si zadali cilj v Šmartnem pri Slovenj Gradcu, nekateri pa so imeli dovolj volje in energije, da so prikolesarili vse do Mislinje.

Dan je bil kot nalašč za naše športne podvige in je predstavljal lep uvod v novo šolsko leto.

Lep športni pozdrav