V petek, 17. 5. 2024, nas je obiskala glasbena šola Radlje ob Dravi. Dopoldne je učencem od 1. do 5. razreda ter otrokom vrtca Kronica popestrila s prav posebno baletno predstavo Volk in kozlički.

Z uvodnim pozdravom nas je njihov ravnatelj, gospod Matej Švab, nagovoril in nam na kratko predstavil, kakšne vrste dogodek nas čaka.

To ni klasična zgodbica, kot jo poznamo vsi, temveč zgodba s srečnim koncem, ko volk raje zapleše s kozlički in z vsemi vpletenimi junaki čarobni ples, namesto da bi jih pojedel.

Vsi smo z veseljem gledali plesne gibe otrok, ki obiskujejo plesno pripravnico in balet ter spremljali dogajanje.

Po koncu so otroci navdušeno pospremili nastopajoče z bučnim aplavzom. Ob odhodu so mnogi poskusili ponoviti njihove prefinjene korake, kar je dokaz, kako pozitiven vtis so pustili na naših otrokih.

Maja Rudolf Ramšak