Vse kaže, da se nam želi sonce oddolžiti za vse dežne kaplje, ki so nas spremljale v pregovorno sončnem maju in ob vstopu v poletje. Vreme nas pošteno razvaja in o takšnih pogojih med načrtovanjem šole v naravi lahko samo na tiho sanjamo.

Dan smo pričeli nekoliko bolj zgodaj in kljub mirni in prespani noči se nam sedaj že nekoliko pozna utrujenost. Po zajtrku smo se z ladjico odpravili na ogled srednjeveškega mesta Piran.

Sam pričetek našega potovanja je bil nekoliko bolj zaspan in ni obetal veliko, vendar smo se kmalu razživeli in si naredili svojo pravo malo fešto.

Obisk akvarija in muzeja školjk sta bila kot vedno poučna in polna zanimivih informacij.

Seveda pa v takšnem vremenu ni smel manjkati niti sladoled na znamenitem Tartinijevem trgu.

Ker nas je preganjal čas, smo se hitro razkropili po okolici trga, malo raziskali ozke ulice Pirana in pred odhodom nazaj opravili še manjše nakupe.

Ob vrnitvi smo po počitku odšli na vodna igrala, kjer smo iz sebe iztisnili še zadnje atome moči in se noro zabavali.

Zvečer smo v duhu Evropskega prvenstva odigrali še igro nogometa, se malo podružili in popadali v postelje.